Przejdź do treści

Folie przeciwsłoneczne

Folie przeciwsłoneczne zamontowanie na oknie mają za zadanie zredukować nagrzewanie się pomieszczeń, nawet o kilkanaście stopni. Poprawiają również izolację okna przez co zmniejszają straty ciepła.

Folie przeciwsłoneczne są o wiele tańsze od instalacji klimatyzacji, a także dużo zdrowsze, ponieważ nie powodują chorób wynikających z przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach (np.: alergie, przeziębienia).

Obecnie dostępne folie przeciwsłoneczne oferowane są w wielu kolorach, które dodatkowo mogą być ciekawym aspektem architektonicznym i oryginalną dekoracją domu lub firmy.

Folie przeciwsłoneczne dzielą się na wewnętrzne i zewnętrzne, jedne i drugie odbijają podczerwone promieniowanie słoneczne, (promieniowanie odpowiedzialne za nagrzewanie się pomieszczenia) oraz część promieniowania widzialnego. Jednak działanie folii zewnętrznych jest efektywniejsze niż folii wewnętrznych ze względu na to, że promieniowanie słoneczne (w tym ciepło) odbijane jest na zewnątrz jeszcze przed dotarciem do szyby.

Posiadamy w swojej ofercie, także najnowsze folie przeciwsłoneczne z powłoką ceramiczną, które dzięki zastosowanej technologii, skutecznie zwalczą nadmierną temperaturę w pomieszczeniu a przy tym są niewidoczne na szybie i wpuszczają bardzo dużo naturalnego światła do wnętrza pomieszczenia.

Wszystkie oferowane przez nas modele folii przeciwsłonecznych posiadają dodatkowy filtr UV który w 99% blokuje dostęp szkodliwego promieniowania i zapobiega blaknięciu przedmiotów wewnątrz pomieszczenia, przez co wydłuża się ich żywotność i naturalny wygląd.

Najważniejsze przy wyborze folii przeciwsłonecznej, jest odpowiednie dopasowanie modelu folii do okna (szyby). Źle dopasowane folie, nie dość, że nie będą działać i nie spełnią swojej roli to spowodują jeszcze większe nagrzewanie się pomieszczenia niż przy szybie bez folii. Przez co może nastąpić rozprężenie się gazu (Argonu) zawartego w pakietach szybowych niskoemisyjnych low-e, które doprowadzi do pęknięcia szyby pod wpływem nadmiernego stresu termicznego.

Zalety folii przeciwsłonecznych:

  • obniżają temperaturę

  • chronią wzrok przed oślepieniem przez słońce

  • zapobiegają zjawisku tzw. refleksów na monitorach komputerowych

  • zmniejszają straty ciepła zimą

  • mają estetyczny wygląd

  • zapewniają dyskrecję (efekt lustra weneckiego)

  • można je myć zwykłymi środkami do mycia szyb

  • duża odporność na warunki atmosferyczne