Przejdź do treści

Przyciemnianie szyb

Przyciemnianie szyb pozwala na indywidualne kreowanie wyglądu szyb samochodu poprzez odpowiedni dobór koloru folii i stopnia zaciemnienia, jednocześnie pozwala nadać pojazdowi modny i nowoczesny styl oraz nie powtarzalny charakter. Ale to wizualne zalety przyciemnienia szyb samochodowych. Folie posiadają jeszcze mnóstwo zalet, które wynikają z ich właściwości użytkowych:

  • utrudniają ciekawskim zajrzenie do wnętrza pojazdu
  • ochronią wnętrze pojazdu przed ciepłem
  • wspomagają działanie klimatyzacji
  • ochronią przed promieniowaniem UV
  • ochronią przed rażącym światłem słonecznym siedzących wewnątrz (np. dzieci)
  • ochronią kierowcę przed światłem innych samochodów (lusterko wsteczne)
  • dobra ochrona antywłamaniowa (przeszkoda przed włamaniem)
  • chronią pasażerów przed skutkami wypadku (przytrzymują odłamki szkła)
  • optyczna wartość pojazdu „świetny” wygląd

Oferowane przez nas folie przyciemniające posiadają warstwę odporną na zarysowania oraz bardzo dobrą termokurczliwość co pozwala na montaż folii na wypukłych tylnych szybach z jednego kawałka. Również dzięki profesjonalnym narzędziom i doświadczeniu wykonujemy instalację folii bez demontażu szyb technika znana jako bezinwazyjne przyciemnianie szyb.

Przyciemnianie szyb kiedy jest nielegalne

Nie ulega wątpliwości, że zastosowanie folii przyciemniających szyby jest nie tylko rozwiązaniem niezwykle eleganckim i estetycznym, ale także praktycznym. Należy jednak pamiętać, że o ile w przypadku tylnych szyb można zastosować folie o dowolnym zaciemnieniu, o tyle przy przednich jest to nieco bardziej skomplikowane.

Dlaczego?

Według aktualnych przepisów prawa w Polsce zaciemnienie przednich szyb nie powinno być większe niż 70%. Gwarantuje ono odpowiednią ilość światła oraz nie zmniejsza pola widzenia.

Dlatego też, decydując się na przyciemnienie szyb w swoim aucie skorzystaj z usług profesjonalnej firmy która doradzi odpowiednie i w pełni legalne rozwiązanie.

Dlaczego warto przyciemniać szyby

Zazwyczaj widząc samochód z przyciemnionymi szybami zwracamy uwagę na jego elegancki wygląd. Jest to pierwsza zaleta oferowanych przez naszą firmę rozwiązań. Jest ich jednak znacznie więcej. Wykorzystywane przez nas folie chronią przed nadmiernym promieniowaniem UV, co sprawia, że wnętrze pojazdu nie nagrzewa się tak bardzo, jak zazwyczaj.

Niska przepuszczalność światła zmniejsza także ryzyko oślepienia przez nadjeżdżające samochody. Znacznie wpływa to na bezpieczeństwo jazdy. Solidne folie, które stosujemy sprawiają także, że w przypadku wypadku i zbicia szyby, jej odłamki pozostają na miejscu, ograniczając ryzyko zranienia.

Jaką folię wybrać?

W naszej ofercie dostępnych jest wiele rodzajów folii, dzięki którym można otrzymać różne efekty estetyczne w swoim aucie. Wybierając konkretny rodzaj, warto zwrócić uwagę na to, co chcemy uzyskać.

Naszym klientom najczęściej zależy na wysokim stopniu ochrony przed promieniowaniem słonecznym, a także prywatności. W takich wypadkach polecamy przede wszystkim folie o niskim stopniu przepuszczania światła (np. 5%). Wariant ten stanowi świetne zabezpieczenie przed słońcem, a z drugiej strony ciemny kolor sprawia, że nie widać z zewnątrz tego, co znajduje się na tylnej kanapie.