Przejdź do treści

Folie antywlamaniowe

Folie antywłamaniowe i ochronne to bezbarwne, wykonane z wielowarstwowego poliestru o dużej wytrzymałości zabezpieczenie, stosowane we wszystkich rodzajach okien. Chronią przed poranieniem po pęknięciu szyby. Wszystkie odłamki i drobinki szkła pozostają zatrzymane na folii. Doskonale chronią przed aktami wandalizmu tj. Rozbicie szyby cegłą czy innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Nie pozwalając napastnikowi przedrzeć się do wnętrza pomieszczenia nawet po przypadkowym potknięciu się na szybę oklejoną folią antywłamaniową. Nie dochodzi do uszkodzenia mechanicznego samej szyby (nie generuje to dodatkowych kosztów ewentualnych napraw). Co więcej, firmy ubezpieczeniowe (spora ich część) obniża cenę ubezpieczenia, jeżeli zamontowana jest folia antywłamaniowa.

Pracujemy tylko na materiałach używanych nie tylko w Polsce ale również w Unii Europejskiej. Montujemy folie najwyższej klasy z europejskim atestem (PN-EN 356 oraz PN-EN 12600).

Główne zalety folii

  • Zmniejsza lub niweluje urazy i uszkodzenia, spowodowane odłamkami pokruszonego szkła, zatrzymuje pokruszone szkło w całości.

  • Redukują do 99% szkodliwych promieni UV. Co powoduje zminimalizowanie efektu blaknięcia różnych materiałów używanych w chronionym budynku.

  • Naklejenie foli nie powoduje zniekształceń optycznych.

  • Dodatkowo tworzą barierę ochronną przeciw eksplozjom.

  • Zniechęcają do włamań ( wymaga od włamywacza czegoś więcej niż sama cegła co zniechęca go do dalszych działań na państwa niekorzyść).

  • Ochrona pożarowa - powodują zmniejszenie rozprzestrzeniania się ognia między pomieszczeniami, gdzie przez jakiś czas folia antyrozpryskowa trzyma w całości popękane szyby i nie dopuszcza tlenu do ognia.

Folia antywłamaniowa montowana jest „na morko'' od wewnątrz okna , pod listwy przyszybowe a jej rodzaje prezentują się tak:

  • 4 MIL - folia bezpieczna bezbarwna o grubości 140 mikronów, klasa bezpieczeństwa 01, jest typową folią bezpieczeństwa, do ochrony szyb. Stosowana jest do osłaniania szkła przed rozpryśnięciem, gdy nastąpiło pęknięcie szyby. Folia ta posiada również atest higieniczny, odpowiedni dla normy HACCP. Folia 4 mil występuje również w wersji z łatwo usuwalnym klejem, stosowana w pojazdach transportu publicznego jak autobusy, tramwaje, pociągi oraz na przystankach

  • 8 MIL - folia antywłamaniowa o grubości folii 260 mikronów, klasy bezpieczeństwa 02, stosowana zamiast krat

  • 10 MIL – folie szronione, ochronne, bezbarwne, antywłamaniowe o grubości 300 mikronów o klasie bezpieczeństwa P1A

  • 12 MIL - najgrubsza folia antywłamaniowa o grubości 360 mikronów, jest bardzo wytrzymałą folią ochronną, klasa wytrzymałości według ITB – folia P2A odporności na atak ręczny.